Шверцувал 16 птици сокриени во неговите панталони


Цариниците во Мајами на Меѓународниот аеродром успеаа да го откријат Дијаз Гонзалес кој се обидел да прошверцува птици во просторот на САД.

Птиците кои ги земал од Хавана, ги сокрил во своите панталони. Тој се обидел да ги сокрие во неговите џебови, како и во пластични садови. Пред да се качи на авионот Гонзалес негирал дека пренесувал каков било див свет во неговата декларативна картичка, а негирал дури и кога бил прашан од страна на царинските службеници.

Во моментов се соочува со затворска казна од 20 години, и парична казна од 250,000 долари.

Транспорт на секаков вид на див свет мора да биде пријавен пред да влезе во просторот на територијата на САД, за да службата за дивиот свет, може да одлучи дали е потребен карантин за видот кој што пренесува некаква болест.

Share Button
Љубиша Владимиров

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1