Си се нашол себе: Ќе бил машка сирена (Видео/Фото)


Ерик Дукарм (22) е пливач кој место гаќички за капење носи „опашка“ на сирена. Тој е првата „машка“ сирена

erick-ducharme7

Во интервју за медиумите тој вели дека „јаде, спие и диши како сирена“. Се обидува да ги имитира секогаш кога ќе се најде во вода. Љубовта кон сирените кај него се родила како дете, кога дедо му и баба му го однеле на претстава со сирени од кој бил воодушевен.

Сирените се и негова професија и има сопствена фирма за производство на опашки на сирени. Сега има и сопствено шоу, кое е многу посетено, а неговите опашки се дел од сценографијата на многу филмови , спотови и серии. Од него купувала и Лејди Гага.

 

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1