Сиднеј со 5 милиони долари вреден огномет ја дочека 2014 (Видео)


sidnejСиднеј новата 2014 година ја дочека со спектакуларен огномет кој чини 5,4 милиони долари. Според груби проценки, традиционалниот пиротехнички спектакл го гледале 1,6 милиони посетители.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1