СиЕнЕн калкулатор: Споредете ја вашата плата со другите во светот


Економската редакција на Си Ен Ен  во рамки на информациите за Светскиот економскиот форум  кој се одржува во Давос постави калкулатор за споредување на платите во светот.

smetka vodaПодатоците за платите, како што стои во објаснувањето, се добиени од Меѓународната организација на трудот направени врз основа на стастистиките на поединечните држави.

Користејќи го овој калкулатор можете да направите споредба со платата на иста или друга професија во било која земја во светот, но и во однос на просекот во Македонија и глобалниот просек.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1