Силен земјотрес го стресе Скопје


Нов силен земјотрес беше почувствуван во Скопје и околината, неколку минути после 4 часот земјотрес од 3,9 степени по Рихтер го стресе Скопје. Потресот бил пред 4 минути на 15 километри од Скопје.

Ова е прв посилен земјотрес по долг период по низата потреси од минатата година.Според првичните информации од ЕМСЦ, земјотресот се случи во 4 часот и 8 минути со јачина од 4 степени по Рихтер.Епицентарот на зејотресот е 4 километри од Арачиново.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1