Силен земјотрес од 4.1 степен ноќеска ја стресе Македонија!


Силен земјотрес со магнитуда од 4.1 степен ноќеска три минути пред три часот ја стресе Македонија.

Според Европската сеизмолошка опсерваторија (ЕМСЦ) јачината на земјотресот изнесува 4.1 степен.Епицентарот на земјотресот е 12 километри од Ресен, односно 8 километри од селото Косел.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1