Силна експлозија во центарот на Париз, има повредени


Силна експлозија во која има уништени автомобили и оштетени згради, одекна утринава во Париз.

Светските медиуми јавуваат дека во експлозијата која се случила во деветиот кварт во централното градско подрачје, има повредени лица но нивниот број и карактерот на повредите се уште не е познат.

Најмалку една зграда е во пламен, а спасувачките екипи се на терен . Најверојатна причина за несреќата е истекувањето на плин во пекара на приземјето на зградата во пламен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1