Силниот земјотрес го стресе цел Балкан, граѓаните во паника излегоа на улиците (ВИДЕО)


Силен земјотрес од 6.4 степени според Рихтеровата скала беше почувствуван во 3.55 часот утринава. Земјотресот со епицентар во Драч, Албанија, беше почувствуван и во земјава, но и во Бугарија, Хрватска, Босна и Херцеговина, Италија, Косово, Србија и Црна Гора.

Земјотресот се случил на 164 километри западно од Скопје, близу местото Рушкул, над градот Драч, во Албанија. Во текот на претходниот час, регистрирани се и два други посилни земјотреса со 4,8 и 3,1 степени.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1