Силно невреме и во Струмица!


nestСилно невреме проследено со поројни дождови и грмотевици доцна попладнето го зафати струмичкиот регион.

Порталот „Струмица нет“ јавува дека најзагрозени се улиците во долниот дел на градот Струмица, каде надојдените води од горниот дел предизвикуваат проблеми за учесниците во сообраќајот.

Засега нема информации за можни поплави и штети од обилните врнежи подоцна.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1