Силувале кокошка зошто така налагал ритуалот


Тројца мажи на возраст од 80, 66 и 35 години од Замбија силувале кокошка додека не умрела.

Мажите се од селото Лиомбе и засега не се открива нивниот идентитет. Според полицијата тие се осомничени дека во смени силувале кокошка додека не умрела.

Првата жена во селото, Ловенес Чимбулени, за замбиската новинска агенција “Zanis”изјавила дека таквата сексуална настраност најверoјатно е поврзана со магиски ритуали.

“Тие луѓе се срам за Божјите очи и навреда за човештвото. Ги пријавивме во полиција и се надеваме дека накоро ќе бидат фатени”.

Осомничените кои биле приведени во полиција, признале дека кокошката јавно ја силувале бидејќи таквиот чин бил дел од магичните ритуали во овој крај.

Tags: , , , , ,

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1