Што ќе се случи доколку паднете во вулкан – Фото/ВидеоНаучниците сакале да откријат што ќе се случи ако човек падне во отвор од активен вулкан. фрлиле вреќа полна со органски материи и еве ги резултатите низ фото и видео документација

 

[youtube]Ihttp://youtu.be/kq7DDk8eLs8[/youtube]

Tags: , , , , ,

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1