Син на милјардер уби пешак со Ferrari 458 Italia (ВИДЕО)


Ferrari 458 Italia прегази пешак, кој што им подлегна на повредите, пред да се судри со Mercedes-Benz C класа.

ferari sudarFerrari-то било управувано од 23-годишниот Ларион Вуокила, син на рускиот милјардер Александар Зајонц – поранешниот заменик претседател на М-Видео. Пешакот бил 62-годишен маж, кој што се враќал од џамија.

Видеото е снимено од друг автомобил што минувал на раскрсницата каде што се случил овој инцидент.

BrzKrug.com

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1