Синоќа избувнал пожар во зградата на МРТВ


Синоќа, по 21 часот во подрумските простории на зградата на МРТВ избувнал пожар.

Според првичните информации од полицијата, се запалил апарат за ладење и греење вода, а пожарот успеал да го изгасн ееден од вработените, јавува Либертас

.MTV[1]

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1