Синот на Аркан – Знам кој го уби татко ми, имам и докази


Војин Ражнатовиќ, синот на Жељко Ражнатовиќ Аркан за српскиот Ало изјави дека Слободан Милошевиќ дефинитивно не го убил неговиот татко, туку луѓето блиски до него.
vojin-raznatovic-arkanov-sin-kurir-1387788793-416479– Од петте најодговорни личности за смртта на мојот татко, можам да кажам дека само една е засега во затвор. Другата беше во затвор, третата е во странство, четвртата се уби, а петтата е во пензија, вели синот на Аркан и додава дека тоа се личности кои му биле блиски соработници и дека Слободан Милошевиќ дефинитивно не го убил неговиот татко.
Војин додава и дека не сака одмазда, туку напротив, сака вистината и правдата да излезат на виделина.
За потсетување, неодаман српските медиуми објавија дека Аркан бил убиен од Слободан Милошевиќ.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1