Синот на Лепа Брена проговори за киднапирањето


Пред крајот на 2000 година синот на Лепа Брена и Боба Живојиновиќ е киднапиран. Тој настан секако го одбележи неговото растење, а денеска по 17 години се присети на тој момент и прв пат рече што го потсетува на тоа.

-Се што се случува треба да се гледа од позитивната страна. Се што сфатив јас е дека треба да уживаме секој ден зошто никогаш не знаете што може да ви се случи, нагласи Стефан.

Сепак, тој не сака да посветува посебно значење и да го свртува вниманието на јавноста на тој момент од своето минато.

-Не сакам да зборувам за тоа, не затоа што имам трауми – одамна тоа го надминав и не доаѓам во емисии за да ме жалат луѓето „леле, види го кутар што му се случи“, низ шега вели младиот Живојновиќ кој гостуваше во емисијата „летни 150 минути“.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1