Важно за Македонците во Грција – Пријавете штети на овој телефонски број


Од македонскиот конзулат информираат дека оние граѓани чии возила биле оштетени може да се обратат во полициската станица Агиос Николоас во Ситонија каде ќе издаваат потврди за штетите на возилата од вчерашните поплави.

За таа цел нужно е странките да се јават на дежурниот телефон 00 302375032410.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1