Синот на Цеца со обезбедувањето претепал две момчиња


Две момчиња Алекса П. (1996) и малолетниот А. Р. (1997) синоќа се обратиле во белградскиот Ургентен центар за лекарска помош поради повреди здобиени околу 2.30 часот, пред сплавот „Ривер“, дознава српски „Блиц“.

ceca-i-veljko-260x181Како што неофицијално се дознава, двете момчиња тврдат дека повредите ги здобиле во тепачка во која наводно учествувале синот на фолк пејачката Цеца, Вељко Ражнатовиќ и неговото обезбедување.

Вељко Ражнатовиќ и од порано има кривична пријава поради насилно однесување, пишуваат објавуваат српските медиуми.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1