Сирија земја на духови: Дрон ги снимил Дамаск и Хомс


Снимките од рускиот дрон кој летал над Сирија покажуваат застрашувачки сцени од уништени делови од големите градови како Хомс и Дамаск.sirija pusta

На снимките се гледаат населби кои се целосно уништени, згради кои се празни и распаднати, а речиси да нема ниеден човек на улиците

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1