Сиромашен инвалид бара чевли со оглас залепен на трамвај (Фото)


На неколку трамвајски станици низ Загреб човек залепил рачно напишан оглас. Во огласот нашишал

,,Сиромашен инвалид има потреба од чевли бр 46,. А во другиот дека има потреба од зимска јакна.

60746772-cipele-pomoc

Фотографиите од огласот се прошириле на социјалните мрежи и се јавиле многу луѓе кои сакале да му помогнат. Добрината на луѓето уште еднаш победи и сиромавиот инвалид не само што добил јакна и чевли туку добил и многу повеќе/

Добил 3 пара чевли, храна, ќебиња, јакни, гардероба, пари, – сиромавиот инвалид сега спокојно ќе може да ја мине барем оваа зима.

Се вклучиле и црвениот крст на Хрватска и помошта за овој човек топрва ќе пристигнува.

60746773-gradzani-pomoc-jakna-invalid

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1