Еве што остана од поштата во центар – ФОТО


Исцрнет мурал, оштетени метални фотелји, куп крш од изгорената пластика и од пултовите за странките – така изгледа шалтер салата на главната зграда на Македонски пошти која вчера попладне ја зафати големиот пожар.

Извор – Фото – Плус инфо

posta vnatre 4

posta vnatre

posta vnatre 3

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1