Сјај, раскош и разврат – еве како мина карневалот во Рио (Фото)


Најпопуларниот карневал во светот – карневалот во Рио и оваа година ги остави без здив посетителите. Раскошни маски продефилираа по улиците.

Ако треба накратко да се опише како мина карневалот тоа би било вака – Сјај, раскош и разврат

Еве како мина карневалот во Рио – дел од атмосферата

1899879_702328109811113_1314698828_n

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1