Ги убив децата за да ги спасам – изјави албанката која си ги закла 3 девојчиња (Фото)


Албанка го потресе Балканот откако со нож ги усмрти трите малолетни ќерки – 13-годишната Симона, 10-годишната Кеси и 3-годишната Синди. 38-годишна Албанка изјавила дека ги убила за да ги спаси бидејќи според неа не ги очекувала светла иднина.

izbodeni deca albanka

Ги убив за да ги спасам од очајничкиот живот што ги очекуваше во иднина, рекла Добруши откако ја уапсиле како лута целата крвава по улиците во населбата каде живееле во периферијата на градчето Лечо.

полицијата била згрозена од глетката во станот – Откако ги убила девојчињата таа ги легнала на кревет едно додруго и се обидела да се самоубие. Си нанела рана на раката и вратот.

Таткото на трите девојчиња за трагедијата дознал од  албанската полиција. Тој бил разведен од мајката неодамна.

edlira-dobrushi

devojcinja

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1