СКАНДАЛ: Судии фатени додека имале секс во судница


Двајца судии од Калифорнија биле фатени како имаат секс во своите простории во судската палата.

Судијата од Врховниот суд во Округот Оринџ, Скот Стејнер имал секс со жена во судницата и не се дисквалификувал себеси од случај кој бил поврзан со негов пријател.

sud seksКори Вудворд спиел со мажената записничарка од судот во својата кабина и потоа ги лажел своите шефови за тоа.

-И двајцата биле јавно истакнати – што се смета за најстрога казна после отстранувањето од работните места, пренесува Los Angeles Times.

Инаку Панелот, односно комисијата за судските процеси е составен од тројца судии, двајца адвокати и шест членови, а двајцата судии ќе си го задржат своето место овде иако се јавно изложени за своите срамни дела.

Комисијата соопштила дека нивните акции се крајно безобразни и го уништуваат угледот на судот и го оцрнуваат во очите на јавноста, а исто така и нивното достоинство и пристојноста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1