Скандал во Бугарија: Тепачка за светиот крст (ВИДЕО)


Еден од најголемите христијански празници, Водици помина скандалозно во Бугарија.bugarija2-vodici

Откога попот го фрли крстот, верниците се степаа за кој прв го фатил крстот.

На крај, попот мораше да го повтори фрлањето.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1