Скандал во Германија – Меркел забрадена


Фотомонтажата на канцеларката Ангела Меркел на која е забрадена а во позадината се прикажани џамии предизвика голем негативни кометари по социјалните мрежи, пренесуваат германските медиуми

Во тие коментари се критикува германската телевизија АРД која ја прикажала оваа фотомонтажа во емисијата „Берихт ин Берлин“ дека отишле предалеку во користењето на слободата на медиумите. Телевизијата ги отфрли сите критики, не сметајќи дека на овој начин предзивикува верска омраза. напротив, цени дека ова е легитимна форма на која многумина не ја разбрале.

merkel1-520x292

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1