Скапо ,,БМВ,, изгоре на Партизанска


Автомобил, марка „бмв“ било запалено и изгоре, на раскрсница меѓу булеварот „Партизански одреди“ и улицата Никола Тесла, во населбата Карпош, пишува „Нова Македонија“.

Пожарот на возилото, кое стоело паркирано на триаголникот во близина на поранешната пошта, избувнал рано утринава. Нема информации дали пожарот бил подметнат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1