Украл авион, го уништил на писта, па се самоубил (Видео)


Инцидентот е снимен на безбедносните камери на аеродромот во местото St. George во американската држава Јута. 40 годишниот пилот Брајан Хедглин го украл авионот и го уништил на пистата удирајќи во аеродромската ограда.

Инаку по него трагала и полицијата поради сомнение дека ја убил својата девојка во Колорадо.

Од паркингот на аеродромот го украл авионот тип Canadair CRJ 200 со кој сакал да побегне, но не успеал. Па ја пробил оградата и ги оштетил крилата на авионот. По инцидентот Хедглин си го одзел животот. Ова се случило пред неколку месеци но сега снимките се појавија во јавност.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1