Се фрлил од мостот во Карпош – го спасиле двајца браќа


Спасувачка драма се одвивала вчера попладне во наслебата Карпош, во Скопје. 54 годишен скопјанец се фрлил од мостот  Обединети нации, сакал да се самоубие.

Во моментот кога тој се фрлил во ладните води на Вардар го видела двајца браќа кој шетале покрај кејот, пишува Вест

Браќата Ѓорѓиеви од скопската населба Ѓорче Петров веднаш притрчале да го спасат и  успеале да го дофатат за облеката и да го извлечат од студената вода.

54 годишниот С.Б. кој скокнал во водата, бил премрзнат и не сакал да зборува и да ги објасни причините поради кои скокнал во водата. Веднаш бил префрлаен во Градската болница 8 Септември каде го задржале на лекување, пишува Вест

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1