Преубави ЖЕНИ – кои биле МАЖИ (Фото)


1.Андреј Пејиќ

австралиско српски модел се уште е маж, но поради специфичниот изглед рекламира и машка и женска облека.

Тој е меѓу 20 најдобри ,,манекенки,, во светот дури се наоѓа и на листата на 100 најубави жени на магазинот FHM.

2. Леа.Т.
бразилката Леа се родила како Леонардо во 1981.

таа е една од најпознатите транссексуални модели во модната индустрија.

 


3. Клаудија Чариез
како изгледа, тешко е да се поверува дека некогаш била маж.

И таа е меѓународно позната манекенка.4. Чамила Асанка
манекенка од Шри Ланка позната како Чами е многу влијателна во модната индустрија.


5. Сирапасорн Атајакорн
потекнува од Тајланд, позната е како Семи, победничка на минатогодишниот избор за Мис – межународна кралица, на кој се избира најубава транссексуалка.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1