Скокнал од запален стан да се спаси, загинал на лице место


Триесет и седум годишен маж почина откако скокнал преку прозор од својот стан во Пловдив, во кој ненадејно избувнал пожар.

Како што пренсува 24часа.бг пожарот избувнал утрово околу 7:30 чсот на третиот спрат од зградата на улица „Калина“. Мажот кој бил во неизлезна ситуација скокнал надевајќи се дека ќе се спаси од пожарот, но починал на лице место.

Причината за избувнувањето на пожарот се уште се утврдува.brza pomos

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1