Скокнал во кафез со тигри – сакал да им овозможи да убиваат и ловат како во природа (Видео)


Јанг Џинхај (27) од Кина го искористил моментот на невнимание на чуварите во зоолошката градина во Ченгду и скокнал во кафезот со тигри.

kinez kafez tigriПосле посетата на локалната зоолошка градина Џинхај помислил како е сурово и депресивно да се гледаат тигрите како живеат во средина која ги спречува да ги развиваат своите природни инстикти за лов и убивање.

Тогаш одлучил да се жртвува себе си, скокнал во кафезот и направил “добро дело“. Набрзо чуварите го извадиле од кафезот.

Семејството на Кинезот изјавиле дека човекот веќе подолго време е во депресија и дека моментално е под терапија според совет на психијатарот кој го води неговиот случај.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1