Скопјанец облечен како Дедо Мраз делеше пакетчиња на дечиња на улица (ВИДЕО)


Секој може да усреќи некого – со ова мото скопјанецот Дарко Јефремов се облече во Дедо Мраз и себе и неговото кученце и замина низ скопските улици да подели насмевки на дечиња кои ги затекна..

Со свтомобил полн со подароци возеше низ улиците и на сите дечиња кои ги начека на семафори или низ трговскиот центар им подели пакетчиња.

Браво за овој скопјанец – секоја чест

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1