Скопјанец почина снимајќи репортажа во велешко


Вчера околу 15 часот во Велес на местото „Сипочан“ над селото Горно Јаболчиште, при снимање на репортажа, на 48-годишниот  Зоран А. од Скопје, му се слошило, при што починал на местото на настанот.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот е предадено за обдукција.

Foto - Press24

Foto – Press24

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1