Скопјанец претепан бидејќи седел на клупа пред зграда


Скопјанец минатата ноќ бил физички нападнат од неколку лица додека на клупа ја чекал својата девојка. Додека С.Р.(58) од Скопје, ја чекал неговата девојка, бил физички нападнат од страна на шест засега непознати машки лица (на возраст од 30-45 години), удирајќи го со тупаници и клоци по лицето и телото..

Причина за нападот била што истите не му дозволувале да седи на клупата која била пред самата зграда. Од нападот, С.Р. се здобил со повреди, па му укажана лекарска помош во Ургентниот центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1