Жена загина во сообраќајка во Македонија – полицијата со детали за трагедијата


Трагедија вчера ја потресе Македонија кога во 09 часот и 20 минути на магистралниот пат А1 селоУдово-Гевгелија, поточно во близина на селото Марвинци, се случила сообраќајна незгода помеѓу автомобил “Тојота Авенсис“ со српска национална ознака управувано од 35-годишниот В.С. од Србија и автомобил “Пежо 308“ исто така со српска национална ознака, управувано од 58-годишниот С.П. од Србија.

Од здобиените повреди при незгодата на местото на настанот починала сопатничката во “Пежо 308“, 52-годишната Д.П.од Србија. Смртта била констатирана од екипа на итна медицинска помош.

Увид на местотот на настанот извршиле јавен обвинител и увидна екипа од Полициска станица-Валандово.

За време на вршење на увидот, од 09 часот и 45 минути до 13 часот и 45 минути, сообраќајот бил пренасочуван по локален пат. По наредба на јавен обвинител, возачот В.С. е задржан во Полициска станица-Валандово, заради обезбедување на негово присуство на постапка која се води за учество во сообраќајна незгода со смртни последици.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1