Скопјанецот кој вчера беше пронајден мртов замотан во кабли под напон извршил бизарно самоубиство?


Скопјанецот кој вчера беше пронајден мртов во својот дом во скопската населба Бутел најверојатно извршил самоубиство, дознава Press24 од свои извори во истрагата.

Од полицијата се уште нема официјална информација. Велат дека се уште се чека наодот од обдукцијата на телото за да може да се изврши и квалификација на делото.
38 годишниот скопјанец вчера беше пронајден мртов во својот дом од екипи на Брза Помош, околу 9 часот наутро

Тие го затекнале облеан во крв и замотан во електрични кабли вклучени во струја. Како се случило 38 годишниот скопјанец да изврши самоубиство се уште не е познато.

Доколку МВР и официјално вака го квалификува делото, според воспоставената пракса нема да бидат изнесувани информации во јавноста.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1