Скопјанка починала откако ја претепал сопругот


Четириесет и тригодишна жена од Скопје вчера околу 10.30 часот починала во амбулантата во населбата Шуто Оризари.

Таа претходниот ден била физички нападната од страна на нејзиниот сопруг.

Во амбуланатата била повикана екипа од Итна медицинска помош, за да контстатира смрт. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата е предадено за обдукција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1