Скопјанка загина двајца се борат за живот – трагедија на патот Кичево – Гостивар


Едно лице е починато, а две се повредени во сообраќајна несреќа која се случила утрово во атарот на село Зајас, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

soobrakjajkДо несреќата дошло откако возило „рено лагуна” со скопски регистарски ознаки, управувано од В.П.(59) излетало од патот и се превртело. 3

Во сообраќајката на лице место починала сопатничката Младица С.(80) од Скопје, со тешки телесни повреди се здобило лицето кое го управувало возилото додека со телесни повреди се здобила третата сопатничка В.К.(53) од Скопје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1