Скопје: Си седеле во дневната кога залутан куршум им паднал во послужавникот


Г.С.(36) вчера пријавил дека во неговиот стан на ул.„Методија Митевски“ во Скопје 18:20 часот бил испукан проектил од огнено оружје.

Проектилот го пробил покривниот лим од зградата, ја пробил изолацијата помеѓу покривните табли и таванот од дневната соба од станот, и паднал на клуб-масичката (во послужавник) во дневната соба, каде во моментот се наоѓале пријавителот, неговата сопруга и нивната ќерка.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.kursum

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1