Скопската Зоолошка градина ќе добие Џурасик парк


Скопската Зоолошка градина ќе добие Џурасик парк, неофицијално дознава „Фокус“.

Проектот е готов, па Зоолошката и Градот преговараат во Скопје да никне нова светска атракција Дино парк, кој ќе биде сместен токму во Зоолошката градина.

„Веќе преговаравме со градоначалникот Петре Шилегов да го донесеме овој парк во Скопје. Во европските и светските метрополи овие паркови се најатрактивните за сите деца, а и возрасни. Тоа е парк каде што околу 50 диносауруси во природни големини испуштаат крици и се движат. Во преговори сме за 3Д проект. Заинтересирани се неколку фирми да учествуваат во овој голем проект и се надеваме дека на пролет во Скопје ќе има Џурасик парк – истакна Галетановски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1