Слаб снег и пораст на температурите


Во претпладневните часови ќе има услови за локално слаб снег, осообено во североисточните делови од земјата, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Температурата ќе се движи од минус еден до минус пет, а дневната од нула до шест степени.sneg pagja

Во Скопје променливо облачно, кон крајот на денот и во ноќните часови со услови за слаб локален снег.

Температурата ќе достигне до три степени.

Утре во вечерните часови и во вторник претпладне ќе има услови за локален слаб снег, особено во североисточните делови. Потоа во наредните денови ќе преовладува сончево и потопло време со умерена облачност. Утринските и дневните температури ќе бидат во пораст.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1