Следат уште два продолжени викенди во мај


Мај е месецот во кој претстојат најмногу можности да се избега од секојдневието, земајќи ги во предвид неработните денови што нè очекуваат. Освен овој, до крајот на овој месец не очекуваат уште два празнични викенди.

sonce relaks

Уште еден продолжен викенд нè очекува кон крајот на мај. Имено, празникот „Свети Кирил и Методиј” се паѓа во недела, па затоа следниот ден (понеделник) ќе биде неработен за сите граѓани на земјава.

По три дена работа, православните граѓани добиваат уште еден неработен ден – петок, 29 мај – Духовден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1