Следете го во живо настанот на Apple


Околу 19 часот по наше време стартува големиот медиумски настан на Apple!

aPPLe_620x0Apple ја пренасочува целата нејзина почетна страница во САД, Apple.com во Apple.com/live, кој го прикажува одбројувањето на настанот. Настанот започнува утре во 10 часот по Пачифичко време во Флинт центарот. Местото е многу поголемо од оние кои Apple обично ги користи за своите најави и соопштенија.

Од Apple се очекува да открие мноштво на нови производи и услуги, вклучувајќи и две верзии на iPhone 6.

Доколку сакате настанот да го проследите во живо, тоа може да го направите ТУКА.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1