Следете ја во “ЖИВО“ загаденоста на воздухот во Скопје


Започна експериментално прскање на улиците со средства кои треба да го намалат загадувањетоzagaduvanje

Порталот Фактор овозможува секојдневно следење каква е загаденоста во Вашиот град или населено место и тоа по општини

За да го следите количеството на штетните честички кликнете на следниот ЛИНК

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1