Позитивен извештај или?? Денес ќе ни го врачат извештајот од ЕУ


Евроамбасадорот Аиво Орав во 15.15 часот, на претседателот Ѓорге Иванов ќе му го врачи извештајот на Европската комисија за напредокот на Република Македонија.orav

„Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов, ќе го прими амбасадорот Аиво Орав, шеф на Делегацијата на Европската унија во Република Македонија. На средбата, амбасадорот Орав на претседателот Иванов ќе му го врачи извештајот за напредокот на Република Македонија за 2015 година, подготвен од Европската комисија“, информираат од кабинетот на претседателот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1