Следната недела не очекуваат пеколни жештини!


Иако се уште е рано да се каже со сигурност за тоа колкави температури не очекуваат следната недела, според прогнозите на Хрватските метеоролози, во Македонија се очекуваат температури до 33 степени Целзиусови а на истокот на Хрватска следната недела и температури од околу 35 степени Целзиусови!zesko vreme

“Според прогнозите, на истокот од Хрватска кон средината на следната недела температурата ќе се движи до 35°C, во делови на Србија до 38°C,  а во Тунис до 40 °C … Едно е сигурно: следната недела предвреме ни доаѓа “Африка пиперка” “, напиша Crometeo на својата Фејсбук страница!.

На метеоролошката мапа може да се забележи дека жешкиот бран ќе ја опфати Македонија со температура до 33-иот степен целзиусов.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1