Следува нов голем температурен шок


Според прогнозите на хрватските метеоролози, во Македонија од следната недела се очекуваат температури до 33 Целзиусови степени, а на истокот на хрватска следната и температури од околу 35 Целзиусови степени.

temp

На метеоролошката мапа може да се забележи дека жешкиот бран ќе ја опфати Македонија со температура до 33 Целзиусов степен.

-Според прогнозите, на истокот од Хрватска кон средината на следната недела температурата ќе се движи до 35 Целзиусови степени, во делови на Србија до 38 Целзиусови степени,  а во Тунис до 40 Целзиусови степени… Едно е сигурно: следната недела предвреме ни доаѓа „Африка пиперка“ – напиша „Крометео“ на својата „Фејсбук“ старана.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1