Следуваат два продолжени викенди


Следуваат два продолжени викенди.

Со оглед дека неработниот 24 мај „Св. Кирил и Методиј“ Ден на сесловенските просветители е во недела, неработен ќе биде и 25 мај (понеделник).20130226-makedonija zname

Тоа значи уште еден подолжен викенд во мај за сите граѓани на Македонија.

По три дена работа, православните верници добиваат уште еден неработен ден – петок, 29 мај кога е Духовден, петок пред Духовден.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1