Следуваат повеќе продолжени викенди


По 2 август Илинден кога уживавме во три неработни денови, следува уштe еден продолжен викенд.makedonija zname

 

Еве кога ќе уживаме:

– 28 август (петок), Голема Богородица

А до крајот на годината следуваат:

– 08 септември (вторник), Ден на независноста
– 11 октомври (недела), Ден на народното востание, односно 12 октомври (понеделник) е
неработен ден
– 23 октомври (петок), Ден на Македонската Револуционерна Борба
– 08 декември (вторник), “Св. Климент Охридски”

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1