Србин скокнал во бунар сакајќи да се убие, па се покајал


Маж од Србија, скокнал во бунар сакајќи да се убие, но неговиот брат го спасил.

Зоран се обидел да се убие на тој начин што скокнал во бунарот кој се наоѓал во дворот на семејната куќа, но штом го видел неговиот брат веднаш повикал полиција.bunar-500

53-годишниот човек се борел со ѕидовите на бунарот, веднаш над длабоката вода, молејќи за помош.

За среќа, полицијата брзо интервенирала, па Зоран е спасен, а според информации од неговото семејство, мажот се наоѓал во нестабилна психичка состојба.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1